Baschetbaliștii Gazului Metan au cedat în această seară pe teren propriu la o diferență de 9 puncte,scor 81 - 90 împotriva celor de la BC Mureș Târgu-Mureș.Scorul pe sferturi: 22-17, 24-20, 12-31 și 23-22.

Primele două sferturi au fost câștigat de către alb-negri, însă sfertul al treilea a fost câștigat categoric de cei de la BC Mureș,31-12.În ultimele 10 minute al partidei, medieșenii au câștigat ultimul sfert la o diferență de 1 punct, 23-22.

Principalul marcator al Gazului Metan a fost Gediminas Navickas care a terminat partida cu 20 de puncte, iar Aliaksandr Pustahvar a contribuit și el pentru alb-negri cu 18 puncte.

Etapa viitoare, medieșenii se vor deplasa la Cluj, unde vor întâlni în etapa cu numărul 13 a Ligii Naționale de baschet masculin, U BT Cluj-Napoca.Confruntare dintre cele două echipe este programată pentru data de 15 decembrie, ora 19:00 în Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.